InfoPage.pl » Skrót do katalogu/pliku. Shortcut. » Moje porady dla ludzi z netu
   InfoPage - strona główna bloga InfoPage - Lista artykułów znajdująca się na moim blogu InfoPage - zmiana adresu mojego bloga InfoPage - zmiana layoutu mojego bloga Infopage - linki do zaprzyjaźnionych stron
top
Powiększ tekst:

Skrót do katalogu/pliku. Shortcut.

marzec 17th, 2009, 12:57 @ Porady windows
0 votes

Skrót to taki fajny odnośnik do zasobów na dysku. Nie trzeba przedzierać się przez góry katalogów, aby dotrzeć do danych. Wystarczy raz, a porządnie wykonać skrót, który przerzuci nas do zapisanych plików.


Wygląd skrótu: Skróty posiadają, oprócz tego, że są ikoną pliku/katalogu docelowego, dodatkowo mają małą ikonkę „zakręconej” strzałki w lewym dolnym rogu.

Najprostszym sposobem wykonania skrótu jest wpierw dotarcie do pliku/katalogu, a następnie kliknięcie prawym klawiszem myszy na ikonie pliku/katalogu. Po pojawieniu się menu kontekstowego, należy najechać kursorem na opcję: „Wyślij do”, a następnie wybrać opcję: „Pulpit (utwórz skrót)”.

Po tej operacji, na pulpicie pojawi się ikonka, która nie jest plikiem, a odnośnikiem do pliku w głęboko schowanym katalogu.

Można wykonać skróty katalogów, plików, stron internetowych, danych znajdujących się na serwerze, oraz innych.Zostaw komentarz:

Komentarze są moderowane, nie wysyłaj więc jednego komentarza kilka razy...