InfoPage.pl » Defragmentacja dysku na ograniczonych prawach użytkownika. » Moje porady dla ludzi z netu
   InfoPage - strona główna bloga InfoPage - Lista artykułów znajdująca się na moim blogu InfoPage - zmiana adresu mojego bloga InfoPage - zmiana layoutu mojego bloga Infopage - linki do zaprzyjaźnionych stron
top
Powiększ tekst:

Defragmentacja dysku na ograniczonych prawach użytkownika.

kwiecień 29th, 2009, 13:45 @ Porady windows, Programy
0 votes

Uruchomienie wbudowanego w windows defragmentatora na ograniczonym koncie nie powiedzie się, trzeba mieć uprawnienia administratora. Na szczęście za pomocą darmowej aplikacji istnieje możliwość defragmentowania plików, katalogów. Program nie defragmentuje całej partycji, a tylko pliki układa według ustawień, które nie są mi znane. Defragmentowanie na prawach użytkownika, nie administratora, można wykonać, ale to nie to samo, co pełna defragmentacja.


Contig, to program, za pomocą którego można wykonać częściową defragmentację, ale tylko nie zablokowanych plików. Czyli plików, do których ma dostęp użytkownik o ograniczonych prawach.

Na głównej stronie, w instrukcji podane zostały przykłady, dzięki którym można zdefragmentować plik, mnie jednak zainteresował przykład defragmentacji katalogu. Aby zdefragmentować katalog i jego zawartość należy uruchomić konsole cmd i wykonać operację:

contig -s c:\katalog\*.*

Po zakończeniu otrzymamy komunikat o przebytym procesie, czli liczba plików znalezionych, liczba plików zdefragmentowanych, średnia fragmentacji w postaci np.: 1.6666 frags/file oraz średnia po defragmentacji w postaci 1. frags/file.

Program można pobrać ze strony projektu.

Częściowe „posprzątanie plików” powinno przyśpieszyć komputerek. Wiadomo, że lepsze to, niż nic.Zostaw komentarz:

Komentarze są moderowane, nie wysyłaj więc jednego komentarza kilka razy...