InfoPage.pl » Które porty komputera mam otwarte? Netstat za pomocą konsoli cmd. » Moje porady dla ludzi z netu
   InfoPage - strona główna bloga InfoPage - Lista artykułów znajdująca się na moim blogu InfoPage - zmiana adresu mojego bloga InfoPage - zmiana layoutu mojego bloga Infopage - linki do zaprzyjaźnionych stron
top
Powiększ tekst:

Które porty komputera mam otwarte? Netstat za pomocą konsoli cmd.

sierpień 18th, 2009, 16:44 @ Bezpieczeństwo, Porady windows, Sieci informatyczne
0 votes

Otwieranie stron, bądź przesyłanie danych na serwer wykonywane są przez złożone protokoły. Jakie protokoły, to zależy od aplikacji i serwerów (udostępnionych usług) Najczęściej jednak wykorzystywany jest protokół TCP/IP. Dziś przedstawię podstawową komendę, za pomocą której możemy szybko sprawdzić IP komputera, z którym się komunikujemy.


Aby skorzystać z komendy netstat należy uruchomić konsolę. Jak to zrobić: tu jest między innymi rozwiązanie: jak uruchomić cmd.

Po wprowadzeniu do cmd komendy:

netstat /?

Wyświetli nam się lista możliwych opcji tej aplikacji.

Jednak najważniejszą komendą jest:

netstat -an

Przedstawi nam ona wszystkie aktywne w danym momencie połączenia z obcymi komputerami. Dzięki tej aplikacji możemy dowiedzieć się numer IP komputera, z którym prowadzimy, w danym momencie, rozmowę za pomocą internetowego komunikatora :)

Jeśli będziemy bardziej ciekawi, to możemy sprawdzić, za pomocą traceroute, którędy przesyłane są dane do naszego komputera.

Krótko pisząc otwarte porty, to nic innego, jak uruchomione aplikacje systemowe, które w danym momencie na nich nasłuchują oczekując na informację od innego komputera.3 odpowiedzi do “Które porty komputera mam otwarte? Netstat za pomocą konsoli cmd.”

 1. toshie Says:

  „…Dzięki tej aplikacji możemy dowiedzieć się numer IP komputera, z którym prowadzimy, w danym momencie, rozmowę za pomocą internetowego komunikatora…”

  Tak się składa, że w zdecydowanej większości popularnych komunikatorów, rozmowa jest połączeniem klient serwer klient, a nie klient klient, więc IP osoby z którą rozmawiasz raczej nie podejrzysz (chyba, że komunikator Ci go prześle, ale to już tam zobaczysz)…

 2. McFelek Says:

  ale chce zrobic serwer minecrat i
  koledzy nie moga wbic czemu i jak to rozwiazac (problem z portami)

 3. admin Says:

  Zainteresuj się proszę firmą LogMeIn, która wypuściła na rynek darmową aplikację: Hamachi. Z Hamachi Minecraft działa – sprawdzałem.

Zostaw komentarz:

Komentarze są moderowane, nie wysyłaj więc jednego komentarza kilka razy...