InfoPage.pl » Linki zewnętrzne bez linków zewnętrznych! Przekierowanie za pomocą PHP. » Moje porady dla ludzi z netu
   InfoPage - strona główna bloga InfoPage - Lista artykułów znajdująca się na moim blogu InfoPage - zmiana adresu mojego bloga InfoPage - zmiana layoutu mojego bloga Infopage - linki do zaprzyjaźnionych stron
top
Powiększ tekst:

Linki zewnętrzne bez linków zewnętrznych! Przekierowanie za pomocą PHP.

listopad 19th, 2010, 12:27 @ PHP, Pozycjonowanie, Strony www
0 votes

Dziś odwiedziłem stronę, która miała kilka linków zewnętrznych. Na pierwszy rzut oka nie były to linki wychodzące ze strony, co jest ważne dla pozycjonera, a linki, które kierowały na pliku „redirect.php”. Jednak po kliknięciu na wybrany link

http://www.adres_strony/redirect.php?goto=1

w nowej zakładce otwierała się strona zewnętrzna! Trochę mnie to zaskoczyło, że pomimo braku linków zewnętrznych linki prowadziły do obcych domen.

Bardzo mnie to zaciekawiło, więc zacząłem drążyć temat. Zapraszam do lektury.


W pierwszej kolejności musimy zrozumieć mechanizm działania.

Wyświetlamy linki na głównej stronie do stron zewnętrznych, tylko, że one (linki) nie będą prowadzić do zewnętrznych stron, a do naszej podstrony serwisu. Nasza podstrona będzie miała za zadanie przekierować nas na stronę zewnętrzną, ale na taką, jaką wskaże parametr zmiennej „goto”.

Teraz elementy układanki.

W „index.php” znajdować się będą spreparowane 😉 linki, czyli linki z parametrami, przekazywanymi do drugiej podstrony serwisu.

<a href=”http://www.adres_strony.pl/redirect.php?goto=1″>adres 1</a>

Po kliknięciu na ww. link zostaniemy przeniesieni na podstronę „redirect.php” z parametrem „goto” równym „1”.

Jeśli chcemy, aby strona otwierała się w nowej zakładce, dopisujemy na początku „target=”_blank””:

<a target=”_blank” href=”http://www.merde.pl/redirect.php?goto=1″>1</a><br>

Plik „redirect.php” odpowiada za przekierowanie. Na mojej stronie znajdują się już gotowe skrypty automatycznego przekierowania strony na inny adres, ja skorzystam z Szybkie przekierowanie w meta tag.

<meta http-equiv=”refresh” content=”10;url=http://www.adres_strony.pl”>

Oprócz automatycznego przekierowania, dodatkowo w pliku „redirect.php” musi znajdować się mały test. Jego zadaniem będzie sprawdzenie, jaki parametr kryje się pod zmienną „goto”

$_GET[„goto”]

i w zależności od posiadanej wartości, wykona kolejne zadanie, lub nie :)

Proponuję wykorzystać „IFa”:

if ($_GET[„goto”]==”)
{
echo ‚nic’;
}

Powyższy skrypcik można przetłumaczyć tak. Jeśli zmienna „goto” jest pusta, wyświetl słowo „nic”. Proste. Ale gdy będzie cyfra „1”, to….

if ($_GET[„goto”]==1)
{
$zmienna = ‚www.adres_strony.pl’;
}

…to podstaw do zmiennej o nazwie „$zmienna” ciąg znaków „‚www.adres_strony.pl'”. Oczywiście możemy dodawać kolejne „IFy”, pamiętając o zmianie parametru „goto”:

if ($_GET[„goto”]==2)
{
$zmienna = ‚www.adres_strony_2.pl’;
}

if ($_GET[„goto”]==3)
{
$zmienna = ‚www.adres_strony_3.pl’;
}

if ($_GET[„goto”]==4)
{
$zmienna = ‚www.adres_strony_4.pl’;
}

Dlaczego podstawiamy pod zmienną „$zmienna” ciągi znaków? Otóż, trochę zmodyfikuję przekierowanie, o którym wspominałem na początku. Zamiast „adres_strony.pl” będzie się tam znajdować zmienna. Wyglądać to będzie bardziej profesjonalnie 😉

echo ‚<meta http-equiv=”refresh” content=”0;url=http://’.$zmienna.'”>’;

Według mnie jest to ciekawe rozwiązanie dla osób, które chcą zamieszczać na swojej stronie odnośniki do obcych stron równolegle nie wspomagając za free właścicieli tych stron.

Gotowe skrypty do pobrania znajdują się w tej paczce.5 odpowiedzi do “Linki zewnętrzne bez linków zewnętrznych! Przekierowanie za pomocą PHP.”

 1. Widget Says:

  Takie rozwiązanie jest użyteczne przede wszystkim w przypadku gdy chcemy zapisać sobie statystyki kliknięc w linki zewntrzne.

 2. Admin Says:

  @Widget, to znaczy, że moc strony przechodzi na strony zewnętrzne i tym jest to zliczane jako link do obcej strony za free?

 3. howtoworkonlineforfree Says:

  Witaj ,

  Bawie sie w pozycjonowanie rowniez i trafilem przypadkiem na twoja strone . Nigdy nie pomyslalem nawet o tych przekierowaniach w sposob pokazany przez Ciebie . Zawsze wstawialem znacznik rel=”nofollow” i wszystko. A wiemy , ze takie zwrotne tez sa wartosciowe . A dlaczego robic psia przysluge. Zastosowalem to jak i skrypt na ilosc odwiedzajacych strone . Dzieki za udostepnienie skryptow i co ciekawe , ze bez problemow dzialaja .

  Pozdrawiam
  Wieslaw

 4. DLS Says:

  Witam,

  Dzięki za skrypt, przydatny. Gdzieś czytałem, że fachowcy Google’a robiąc stronkę dla jakiejś organizacji non-profit zamiast linków zewn. używali właśnie przekierowań, żeby maksymalnie utrzymać „juce” na stronie.

  A co sądzicie o takim rozwiązaniu:

  link

 5. admin Says:

  @DLS
  Ja tam widzę w Twoim przykładzie link zewnętrzny… Pewnie i robot to samo zobaczy.

  W powyższym skrypcie znajduje się link, który kieruje użytkownika na… niespodzianka, naszą stronę. Z tą różnicą, że nasza strona ma za zadanie przekierować odbiorcę na stronę zewnętrzną.

Zostaw komentarz:

Komentarze są moderowane, nie wysyłaj więc jednego komentarza kilka razy...