InfoPage.pl » Kopia zapasowa. Backup/Restore WordPress za pomocą PHPMyAdmin. » Moje porady dla ludzi z netu
   InfoPage - strona główna bloga InfoPage - Lista artykułów znajdująca się na moim blogu InfoPage - zmiana adresu mojego bloga InfoPage - zmiana layoutu mojego bloga Infopage - linki do zaprzyjaźnionych stron
top
Powiększ tekst:

Kopia zapasowa. Backup/Restore WordPress za pomocą PHPMyAdmin.

luty 26th, 2009, 11:24 @ PHP, Strony www
0 votes

Jak to bywa w życiu, kopia zapasowa ważnych danych ratuje życie. Nie raz zdarzyło mi się, że nie posiadałem kopii zapasowej moich danych. A wtedy to… ojojoj. Nie życzę tego nikomu.

Poniżej przedstawię, jak tego dokonać za pomocą PHPMyAdmin:


Pierwszym krokiem jest zalogowanie się do PHPMyAdmin, kolejnym, wybrać bazę (jeśli mamy kilka), w menu, u góry, należy wybrać export i gdy już to zrobimy należy wybrać poniższe opcje (kliknij na fotkę):

Wynikowym plikiem jest plik o rozszerzeniu „sql”, który można zaimportować ponownie do bazy, po przypadkowym krachu, włamaniu, zniszczeniu bazy.

Ratowanie danych także nie jest trudne. Należy wybrać import, zamiast exportu w górnym menu PHPMyAdmin. Gorzej jest, gdy cały wordpress został zniszczony, wtedy należy postawić „świeżą” kopię wordpressa, wgrać dodatkowe pliki (zdjęcia, inne pliki) w katalogu uploads i następnie zaimportować za pomocą PHPMyAdmin plik „sql”.

Uwaga! Przy wykonywaniu kopii, radzę powyłączać wszystkie doinstalowane pluginy!

Post, który czytasz już skopiowałem w „bezpieczne” miejsce :)

Zachęcam wszystkich do robienia kopii swoich podstawowych danych, bez których nie możecie funkcjonować.
Na prawdę zachęcam!Zostaw komentarz:

Komentarze są moderowane, nie wysyłaj więc jednego komentarza kilka razy...