InfoPage.pl » Ukrywanie “Dodaj lub usuń programy” z panelu sterowania. » Moje porady dla ludzi z netu
   InfoPage - strona główna bloga InfoPage - Lista artykułów znajdująca się na moim blogu InfoPage - zmiana adresu mojego bloga InfoPage - zmiana layoutu mojego bloga Infopage - linki do zaprzyjaźnionych stron
top
Powiększ tekst:

Ukrywanie “Dodaj lub usuń programy” z panelu sterowania.

May 12th, 2009, 12:26 @ Bezpieczeństwo, Porady windows
0 votes

Jeśli nie jesteś jedynym użytkownikiem komputera, a współwłaściciel nie daje Ci spokoju, co chwila wyinstalowując aplikacje zainstalowane przez Ciebie, możesz ukrócić to korzystając z wbudowanego zarządzania użytkownikami.

Pokaże, jak ukryć z panelu sterowania jedną z opcji: “Dodaj lub usuń programy”.


Wpierw należy uruchomić “Zasady grupy”:

Start -> Uruchom -> wpisujemy: gpedit.msc -> Enter

W okienku wybieramy:

Zasady Komputer lokalny -> Konfiguracja użytkownika -> Panel sterowania

W prawej części okna powinno pojawić się ustawienie: “Ukryj określone aplety Panelu sterowania”. Po jej wybraniu, w nowym oknie, należy wybrać opcję: “Włączone”, a następnie klawisz: “Pokaż…” w kolejnym oknie “Pokazywanie zawartości” możemy dodać kolejne elementy za pomocą klawisza “Dodaj…”.

W kolejnym okienku należy wprowadzić nazwę elementu, który chcemy ukryć z listy panelu sterowania. Uwaga! Nazwa ukrywanego apletu musi być identyczna z tym, który znajduje się w panelu sterowania.

Przykładowo usunę: “Dodaj lub usuń programy”. Identyczną nazwę należy wprowadzić w okienko: “Wprowadź element do dodania:”.

Kolejne czynności są standardowe, potwierdzić klawiszem “OK”, oraz “Zastosuj”.

Po ponownym odświeżeniu zawartości panelu sterowania, opcja “Dodaj lub usuń programy” będzie niewidoczna.

O to nam chodziło :)

Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wprowadzić inne pozycje, takie, jak: “System”, “Drukarki i faksy” lub “Konta użytkowników”.Jedna odpowiedź do “Ukrywanie “Dodaj lub usuń programy” z panelu sterowania.”

  1. Fakas Says:

    Jak ukryć aplet w panelu sterowania dla pojedynczego konta użytkowników? Jest to jedno z zadań egzaminacyjnych zawodowych e12 i chciał bym wiedzieć ponieważ często jest na egzaminie. Proszę o pomoc. Najlepiej pod adresem e-mail. Z góry dziękuję. Miłego dnia :)

Zostaw komentarz:

Komentarze są moderowane, nie wysyłaj więc jednego komentarza kilka razy...