InfoPage.pl » Ukrywanie „Dodaj lub usuń programy” z panelu sterowania. » Moje porady dla ludzi z netu
   InfoPage - strona główna bloga InfoPage - Lista artykułów znajdująca się na moim blogu InfoPage - zmiana adresu mojego bloga InfoPage - zmiana layoutu mojego bloga Infopage - linki do zaprzyjaźnionych stron
top
Powiększ tekst:

Ukrywanie „Dodaj lub usuń programy” z panelu sterowania.

maj 12th, 2009, 12:26 @ Bezpieczeństwo, Porady windows
0 votes

Jeśli nie jesteś jedynym użytkownikiem komputera, a współwłaściciel nie daje Ci spokoju, co chwila wyinstalowując aplikacje zainstalowane przez Ciebie, możesz ukrócić to korzystając z wbudowanego zarządzania użytkownikami.

Pokaże, jak ukryć z panelu sterowania jedną z opcji: „Dodaj lub usuń programy”.


Wpierw należy uruchomić „Zasady grupy”:

Start -> Uruchom -> wpisujemy: gpedit.msc -> Enter

W okienku wybieramy:

Zasady Komputer lokalny -> Konfiguracja użytkownika -> Panel sterowania

W prawej części okna powinno pojawić się ustawienie: „Ukryj określone aplety Panelu sterowania”. Po jej wybraniu, w nowym oknie, należy wybrać opcję: „Włączone”, a następnie klawisz: „Pokaż…” w kolejnym oknie „Pokazywanie zawartości” możemy dodać kolejne elementy za pomocą klawisza „Dodaj…”.

W kolejnym okienku należy wprowadzić nazwę elementu, który chcemy ukryć z listy panelu sterowania. Uwaga! Nazwa ukrywanego apletu musi być identyczna z tym, który znajduje się w panelu sterowania.

Przykładowo usunę: „Dodaj lub usuń programy”. Identyczną nazwę należy wprowadzić w okienko: „Wprowadź element do dodania:”.

Kolejne czynności są standardowe, potwierdzić klawiszem „OK”, oraz „Zastosuj”.

Po ponownym odświeżeniu zawartości panelu sterowania, opcja „Dodaj lub usuń programy” będzie niewidoczna.

O to nam chodziło :)

Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wprowadzić inne pozycje, takie, jak: „System”, „Drukarki i faksy” lub „Konta użytkowników”.Jedna odpowiedź do “Ukrywanie „Dodaj lub usuń programy” z panelu sterowania.”

  1. Fakas Says:

    Jak ukryć aplet w panelu sterowania dla pojedynczego konta użytkowników? Jest to jedno z zadań egzaminacyjnych zawodowych e12 i chciał bym wiedzieć ponieważ często jest na egzaminie. Proszę o pomoc. Najlepiej pod adresem e-mail. Z góry dziękuję. Miłego dnia :)

Zostaw komentarz:

Komentarze są moderowane, nie wysyłaj więc jednego komentarza kilka razy...