InfoPage.pl » Przypadkowa zamiana litery z na y i odwrotnie – skrót klawiszowy. » Moje porady dla ludzi z netu
   InfoPage - strona główna bloga InfoPage - Lista artykułów znajdująca się na moim blogu InfoPage - zmiana adresu mojego bloga InfoPage - zmiana layoutu mojego bloga Infopage - linki do zaprzyjaźnionych stron
top
Powiększ tekst:

Przypadkowa zamiana litery z na y i odwrotnie – skrót klawiszowy.

April 13th, 2011, 13:49 @ Porady windows
2 votes

Zdarza się, że w ferworze walki z klawiaturą naszego komputera niechcący zmienimy, za pomocą skrótu klawiszowego “Ctrl+SHIFT”, układ naszej klawiatury. Najczęstszym problemem jest zamiana litery “y” na literę “z” i odwrotnie. Efektem wykonania tego skrótu jest błędne pisanie liter “z” i “y”. Wygląda to tak, że w czasie pisania tekstu słowo “zegarek” zapisze się, jako “yegarek” natomiast słowo “yeti” zapisze się “zeti”.

Jak to w ferworze walki, rzadko się pamięta, jaki skrót klawiszowy się wykonało :)

Aby nie mieć takich problemów w przyszłości, skrót “Zmienianie sekwencji klawiszy” przydałoby się wyłączyć.


Aby wyłączyć skrót klawiszowy “Zmienianie sekwencji klawiszy” należy w panelu sterowania otworzyć Opcje regionalne i językowe, następnie na drugiej zakładce “Języki” kliknąć na “szczegóły…”.

W nowym okienku “Usługi tekstowe i języki”,

na samym, dole znajdują się “Preferencje”. Jeżeli Preferencje są “wyszażone”, nie aktywne, oznacza to, że mamy wybrany tylko jeden język w okienku powyżej. Aby “Preferencje” były aktywne należy dodać kolejny język.

Po wybraniu “Ustawienia klawiszy…” otworzy nam się nowe okienko: “Zaawansowane ustawienia klawiszy”,

w którym należy wybrać klawisz: “Zmień sekwencję klawiszy…”.

Nareszcie dotarliśmy do opcji, które nas najbardziej interesują:

W okienku “Zmienianie sekwencji klawiszy” należy wyłączyć “ptaszki” przy opcji “Przełącz języki” i “Przełącz układ klawiatury”. Potwierdzamy nasz wybór klawiszem “OK” i cieszymy się brakiem skrótu klawiszowego, który w ferworze walki z klawiaturą zmienił nam literę “y” na “z” i odwrotnie :)Jedna odpowiedź do “Przypadkowa zamiana litery z na y i odwrotnie – skrót klawiszowy.”

  1. lila Says:

    Bardzo mi się to przydało. Dzięki

Zostaw komentarz:

Komentarze są moderowane, nie wysyłaj więc jednego komentarza kilka razy...