InfoPage.pl » Przypadkowa zamiana litery z na y i odwrotnie – skrót klawiszowy. » Moje porady dla ludzi z netu
   InfoPage - strona główna bloga InfoPage - Lista artykułów znajdująca się na moim blogu InfoPage - zmiana adresu mojego bloga InfoPage - zmiana layoutu mojego bloga Infopage - linki do zaprzyjaźnionych stron
top
Powiększ tekst:

Przypadkowa zamiana litery z na y i odwrotnie – skrót klawiszowy.

kwiecień 13th, 2011, 13:49 @ Porady windows
2 votes

Zdarza się, że w ferworze walki z klawiaturą naszego komputera niechcący zmienimy, za pomocą skrótu klawiszowego „Ctrl+SHIFT”, układ naszej klawiatury. Najczęstszym problemem jest zamiana litery „y” na literę „z” i odwrotnie. Efektem wykonania tego skrótu jest błędne pisanie liter „z” i „y”. Wygląda to tak, że w czasie pisania tekstu słowo „zegarek” zapisze się, jako „yegarek” natomiast słowo „yeti” zapisze się „zeti”.

Jak to w ferworze walki, rzadko się pamięta, jaki skrót klawiszowy się wykonało :)

Aby nie mieć takich problemów w przyszłości, skrót „Zmienianie sekwencji klawiszy” przydałoby się wyłączyć.


Aby wyłączyć skrót klawiszowy „Zmienianie sekwencji klawiszy” należy w panelu sterowania otworzyć Opcje regionalne i językowe, następnie na drugiej zakładce „Języki” kliknąć na „szczegóły…”.

W nowym okienku „Usługi tekstowe i języki”,

na samym, dole znajdują się „Preferencje”. Jeżeli Preferencje są „wyszażone”, nie aktywne, oznacza to, że mamy wybrany tylko jeden język w okienku powyżej. Aby „Preferencje” były aktywne należy dodać kolejny język.

Po wybraniu „Ustawienia klawiszy…” otworzy nam się nowe okienko: „Zaawansowane ustawienia klawiszy”,

w którym należy wybrać klawisz: „Zmień sekwencję klawiszy…”.

Nareszcie dotarliśmy do opcji, które nas najbardziej interesują:

W okienku „Zmienianie sekwencji klawiszy” należy wyłączyć „ptaszki” przy opcji „Przełącz języki” i „Przełącz układ klawiatury”. Potwierdzamy nasz wybór klawiszem „OK” i cieszymy się brakiem skrótu klawiszowego, który w ferworze walki z klawiaturą zmienił nam literę „y” na „z” i odwrotnie :)Jedna odpowiedź do “Przypadkowa zamiana litery z na y i odwrotnie – skrót klawiszowy.”

  1. lila Says:

    Bardzo mi się to przydało. Dzięki

Zostaw komentarz:

Komentarze są moderowane, nie wysyłaj więc jednego komentarza kilka razy...