InfoPage.pl » Nofollow – pozycjonowanie. Oznaczanie linków w Foxie. » Moje porady dla ludzi z netu
   InfoPage - strona główna bloga InfoPage - Lista artykułów znajdująca się na moim blogu InfoPage - zmiana adresu mojego bloga InfoPage - zmiana layoutu mojego bloga Infopage - linki do zaprzyjaźnionych stron
top
Powiększ tekst:

Nofollow – pozycjonowanie. Oznaczanie linków w Foxie.

grudzień 5th, 2008, 08:56 @ Porady windows, Pozycjonowanie, Strony www
0 votes

Pozycjonowanie to ciężki kawałek chleba. Dodawanie linków do katalogów, ale z rozwagą, tworzenie zaplecza, mądre linkowanie, tematyczne anchory… Osoby w temacie wiedzą, o co chodzi. Jedno jest najlepsze, efekty, które odczujecie, pokażą się dopiero po kilku miesiącach :)


Znalazłem w necie informację jak zaznaczyć w przeglądarce Mozilla Firefox linki, które posiadają atrybut „nofollow”. Linki, które posiadają ww. atrybut są, dla google boota niezauważane. Dla normalnego usera, który tylko grzebie w necie, nie ma to znaczenia. Natomiast dla osoby, która chce wypozycjonować swoją stronę, bardzo duże.

Do poprawnego działania mojej porady potrzebny jest dodatek do Firefoxa.

Aby pobrać dodatek do przeglądarki kliknij tu: Stylish

Po zainstalowaniu i zrestartowaniu przeglądarki należy w opcjach ww. dodatku stworzyć nowy arkusz stylów. Nazwać go np.: „nofollow” a w okno poniżej wkleić kod:

a[rel~=nofollow] {

text-decoration: line-through !important;

}

Po odświeżeniu strony linki, które posiadają atrybut nofollow będą przekreślone. Odpowiedzialny za to atrybut to text-decoration: line-through”.

Istniej możliwość zmiany powyższego kodu dla własnych potrzeb. Na przykład podkreślenie, inny kolor. To już zależy od Was.

Po co to wszystko?

Osoby dodające swoją stronę do katalogu mogą, bez podglądania kodu strony sprawdzić, jaki atrybut ma ich link. Jeżeli link będzie przekreślony, to taki „katalog” dla osoby pozycjonującej jest SPALONY.

Mam nadzieję, że nie będzie to „duplicate content” :)Jedna odpowiedź do “Nofollow – pozycjonowanie. Oznaczanie linków w Foxie.”

  1. Ukrywanie na blogach wybranych komentarzy za pomocą wtyczki Stylish | InfoPage.pl Says:

    […] do Firefox?a o nazwie Stylish, którą już miałem okazję opisywać w artykule o pozycjonowaniu ponownie przyszła mi z pomocą. Dzięki wtyczce Stylish można wpłynąć na wygląd stron […]

Zostaw komentarz:

Komentarze są moderowane, nie wysyłaj więc jednego komentarza kilka razy...