InfoPage.pl » Zmiana czasu systemowego. Odbezpieczenie. » Moje porady dla ludzi z netu
   InfoPage - strona główna bloga InfoPage - Lista artykułów znajdująca się na moim blogu InfoPage - zmiana adresu mojego bloga InfoPage - zmiana layoutu mojego bloga Infopage - linki do zaprzyjaźnionych stron
top
Powiększ tekst:

Zmiana czasu systemowego. Odbezpieczenie.

grudzień 17th, 2008, 09:05 @ Porady windows
0 votes

Spotkałem się z zabezpieczeniem zmiany czasu systemowego. Kilka razy wkurzyło mnie to tak, więc poszukałem i odnalazłem, jak wyłączyć to zabezpieczenie.

Aby móc przeprowadzić poniższą operację, należy być zalogowanym jako administrator. W Panelu sterowania należy uruchomić Narzędzia administracyjne, a następnie Ustawienia zabezpieczeń. W kluczu przypisywanie praw użytkownika znajduje się polisa: „Zmiana czasu systemowego”.


Po dwukrotnym kliknięciu otworzą się właściwości, w oknie których należy dodać użytkowników lub grupę użytkowników, którzy mają mieć możliwość zmiany czasu systemowego. Po zatwierdzeniu tej operacji i przelogowaniu się na konto użytkownika o ograniczonych uprawnieniach, od tej pory, zmiana czasu będzie możliwa.

Oczywiście, ograniczenie zmiany czasu dla użytkownika o ograniczonych uprawnieniach, jest celowe. Niektóre, niebezpieczne aplikacje, mogą wpływać na zegar systemowy, a co za tym idzie zmodyfikować go.2 odpowiedzi do “Zmiana czasu systemowego. Odbezpieczenie.”

  1. tester Says:

    A co z zegarkiem w biose?

  2. admin Says:

    W biosie także można założyć hasło. Ale to zabezpieczenie też jest do przejścia :)

Zostaw komentarz:

Komentarze są moderowane, nie wysyłaj więc jednego komentarza kilka razy...