InfoPage.pl » Linki na stronie. Anchor. NoFollow. » Moje porady dla ludzi z netu
   InfoPage - strona główna bloga InfoPage - Lista artykułów znajdująca się na moim blogu InfoPage - zmiana adresu mojego bloga InfoPage - zmiana layoutu mojego bloga Infopage - linki do zaprzyjaźnionych stron
top
Powiększ tekst:

Linki na stronie. Anchor. NoFollow.

grudzień 18th, 2008, 14:17 @ Porady windows, Pozycjonowanie, Strony www
0 votes

Wiadomo, że dopisanie na swojej stronie kolejnego linka obniża wartość strony. Kilka linków, jest akceptowane, ale farma linków, to już według wyszukiwarek spam (chyba, że farma jest tematyczna i z wysokim PR).


Jeśli nie chce się obniżać wartości swojej strony warto dodawać do linków wychodzących wartość rel=”nofollow”. powinno to wyglądać tak <a href=”adres.strony.zewnętrznej” alt”=fajna nazwa” rel=”nofollow”>fajna nazwa</a>. zostanie to zinterpretowanie przez google boota jako link małoistotny, o co nam chodziło.

Także wygląd takiego linku nie powinien być przypadkowy, np słowo.: „link”. Taki anchor prawie nic nie sugeruje (Chyba że strona handluje linkami). odwiedzający, nie jest pewien, czego się spodziewać po kliknięciu na taki odnośnik, a dla robotów, jest to nic niemówiący ciąg znaków.

Anchor, czyli ciąg znaków linka, powinien składać się ze słowa lub kilku słów opisujących stronę, do której prowadzi ten link. Np.: Link do galerii, w której znajdują się zdjęcia, powinien wyglądać mniej więcej tak: galeria zdjęć”.

Jeszcze lepiej by było, gdyby link został „wszyty” w zdanie złożone, a jeszcze lepiej, w artykuł o tematyce strony, do której prowadzi.

Zdanie z linkiem łatwe jest do napisania, np.: „Zapraszam do obejrzenia moich fotografii na mojej galerii zdjęć. Gdzie słowa: „galerii zdjęć”, będą linkiem do strony. Artykuł z linkiem, już ciężej 😉

Od dawna wiadomo, że im więcej się włoży w pracę, tym mocniejszy link.

Artykuły powinny być pisane pod stronę docelową. Jeśli strona docelowa jest o drzewach, to należy pisać artykuł o lasach, puszczach, korze drzewnej, ogólnie o zawartości strony docelowej. Następnie opublikować i podlinkować artykuł innym artykułem/linkiem na innej stronie 😉

Fajna „zabawa”.Zostaw komentarz:

Komentarze są moderowane, nie wysyłaj więc jednego komentarza kilka razy...