InfoPage.pl » Zmiana hasła bios. » Moje porady dla ludzi z netu
   InfoPage - strona główna bloga InfoPage - Lista artykułów znajdująca się na moim blogu InfoPage - zmiana adresu mojego bloga InfoPage - zmiana layoutu mojego bloga Infopage - linki do zaprzyjaźnionych stron
top
Powiększ tekst:

Zmiana hasła bios.

luty 4th, 2009, 10:02 @ Hack, Porady windows
0 votes

Bios to układ obsługujący płytę główną naszego komputera. Podstawowe oprogramowanie, bez którego nie uruchomimy naszego komputera.

Aby uruchomić bios należy w czasie rozruchu nacisnąć klawisz Delete, w innych modelach, klawisz F2, a jeszcze w innych, jeśli nie wiem, to zerkam w instrukcję obsługi konkretnej płyty :)


Aby zresetować hasło bios należy zewrzeć zworki, które znajdują się na płycie głównej (instrukcja w manualu). Inną opcją jest fizyczne wyjęcie baterii podtrzymującej zasialanie płyty głównej na kilka sekund/minut. Pięć minut na pewno powinno wystarczać.

Istnieją też hasła serwisowe. Takie hasła omijają nadane przez użytkownika hasło, pozwalając na ingerencję w ustawienia płyty głównej, a co za tym idzie, zmienić hasło użytkownika. Każda firma udostępnia swoje hasła serwisowe do swoich płyt głównych.

Jeżeli już uporaliśmy się z hasłem do biosu, to czas pozmieniać ustawienia i zainstalować system operacyjny.

Pozdrawiam.

Uwaga! Nie odpowiadam za szkody wynikłe z niepoprawnego użytkowania tego artykułu i komputera.Zostaw komentarz:

Komentarze są moderowane, nie wysyłaj więc jednego komentarza kilka razy...