InfoPage.pl » Adblock ochrona przed reklamami na stronach www. » Moje porady dla ludzi z netu
   InfoPage - strona główna bloga InfoPage - Lista artykułów znajdująca się na moim blogu InfoPage - zmiana adresu mojego bloga InfoPage - zmiana layoutu mojego bloga Infopage - linki do zaprzyjaźnionych stron
top
Powiększ tekst:

Adblock ochrona przed reklamami na stronach www.

luty 10th, 2009, 14:08 @ Porady windows
0 votes

Zastanawiam się, co by się stało, gdyby nie było reklam? Oczywiście mowa o nachalnych nakładkach na główne strony serwisów wykonane we flash’u, albo górne belki reklamowe zamiast ciekawych informacji, których zadaniem jest rozpraszanie odbiorcy. Na pewno ruch w sieci był by mniejszy, strony szybciej by się ładowały. Ale czy o to chodzi?


Dla reklamodawcy najważniejsze jest, aby produkt się sprzedał. Nie obchodzi go, czy strona załaduje się w pół sekundy, czy w minutę. Ważniejszą informacją jest liczba $ na koncie, w porównaniu z wkładem na reklamę. I tak już zostanie. A my (nie wszyscy) będziemy czekać, aż załaduje się strona…

W moim przypadku jest inaczej. Nie jestem zły na reklamy, nie mają na mnie wpływu (albo tak mi się zdaje). Jeśli chcę coś kupić to przeglądam zasoby, porównuję ceny i dopiero wybieram produkt. Na pewno nie sugeruję się reklamami. Jedynym wyznacznikiem jest mój portfel.

Ale do rzeczy 😉

Od dłuższego czasu nie oglądam reklamami, ponieważ ich nie widzę! Po postawieniu nowego systemu i ściągnięcie wszystkich aktualizacji systemu, instaluję aplikację Adblock Plus. Jest to darmowa aplikacja, którą można znaleźć tu.

Po zainstalowaniu tej aplikacji w „magiczny” sposób wszystkie niechciane reklamy „znikają”, ale to nie wszystko, można zezwolić wybranym serwisom na wyświetlanie reklamy. Wtedy z powrotem wracają na nasz ekran :) „Czary”. Niestety sama aplikacja nie wystarcza, należy dodatkowo ściągnąć subskrypcje, które się znajdują tu. Z pomocą filtrów można zablokować reklamy z naszego kraju pomijając inne, zagraniczne serwisy.

Czasami jednak należy odblokować niektóre serwisy, z których się korzysta. Ze względu na dodatkowe mechanizmy, jakie są zaimplementowane w kod strony mamy możliwość zalogowania się, np. do swojego konta pocztowego lub bankowego. Wtedy należy zezwolić na ukryte skrypty.

Polecam tą aplikację ze względu na spokój, jaki nam towarzyszy w czasie surfowania po internecie.

Na konie napiszę tak: A jak wygląda reklama???Zostaw komentarz:

Komentarze są moderowane, nie wysyłaj więc jednego komentarza kilka razy...