InfoPage.pl » Pozycjonowanie obrazków. » Moje porady dla ludzi z netu
   InfoPage - strona główna bloga InfoPage - Lista artykułów znajdująca się na moim blogu InfoPage - zmiana adresu mojego bloga InfoPage - zmiana layoutu mojego bloga Infopage - linki do zaprzyjaźnionych stron
top
Powiększ tekst:

Pozycjonowanie obrazków.

luty 20th, 2009, 15:58 @ Pozycjonowanie, Strony www
0 votes

Niektórzy nie wiedzą o tym, ale swoją stronę można także wypozycjonować za pomocą obrazków. Nie tylko ciekawy content, czyli zawartość serwisu, ale także zamieszczonych w nim zdjęć. Przy tworzeniu takiego serwisu należy wziąć pod uwagę kilka tagów i trzymać się ich w czasie projektowania nowej strony.


Zamieszczanie obrazków na stronie, to nie wszystko:

<img src=”obrazek.jpg”>

Obrazek należy uzupełnić o podstawowe taki, jak: ALT=”ciekawy opis” i TITLE=”kolejny ciekawy opis”:

<img src=”obrazek.jpg” alt=”ciekawy opis” title=”kolejny ciekawy opis”>

Oczywiście to nie wszystko. Przydałoby się nazwać obrazek tym, co na nim się znajduje, np. jeśli na obrazku znajduje się drzewo to plik powinien też mieć nazwę drzewo, a opisy także powinny mieć coś wspólnego z drzewem. Kod wyglądałby tak:

<img src=”drzewo.jpg” alt=”drzewo o poranku” title=”moje zdjecie drzewa”>

Jakoś sensownie to teraz wygląda i dla bota będzie to także ciekawe doznanie. Słowa kluczowe powtarzają się, odmieniają, tak jak ma być.

Kolejnym krokiem jest podlinkowanie zdjęcia do innego pliku. Nie jest to dobre rozwiązanie, ponieważ zniechęca odwiedzających naszą stronę do kolejnego kliknięcia na link. Jeśli jednak zdecydujemy się na taki krok, to strona, do której będzie prowadzić link powinna nazywać się jak pozycjonowane słowo, czyli tak:

<a href=”zdjecie-drzewa-o-poranku.html”><img src=”drzewo.jpg” alt=”drzewo o poranku” title=”moje zdjecie drzewa”>

a zawartość takiej strony powinna się składać między innymi z tagu:

<title>drzewa są w lesie</title>

oraz:

<h1>Zdjęcie drzewa, które wykonałem o poranku</h1>

Oprócz kluczowych wpisów w meta tagu TITLE, i H1 należy napisać ciekawy content tylko niezduplikowany z innej strony, a napisany osobiście. Czyli nigdzie niezamieszczony, aby nie być posądzony o duplicate content i otrzymanie sandboxa.

Oczywiście nie należy wrzucać na stronę obrazka, a tekst, który będzie okraszony obrazkiem. Należy pamiętać, że im mniej obrazków tym lepiej.

Za pomocą obrazków można wypromować stronę, ale nie jest to łatwe i trwa czasami bardzo długo. Od dwóch do pięciu miesięcy.

Kolejnym krokiem jest zalogowanie się do panelu webmastera na stronie google i wskazanie swojej strony robotom, aby mogły być indeksowane Twoje zdjęcia. Adres strony ze zdjęciami: images.google.pl.Zostaw komentarz:

Komentarze są moderowane, nie wysyłaj więc jednego komentarza kilka razy...