InfoPage.pl » Przekierowanie domeny (301) za pomocą .htaccess. » Moje porady dla ludzi z netu
   InfoPage - strona główna bloga InfoPage - Lista artykułów znajdująca się na moim blogu InfoPage - zmiana adresu mojego bloga InfoPage - zmiana layoutu mojego bloga Infopage - linki do zaprzyjaźnionych stron
top
Powiększ tekst:

Przekierowanie domeny (301) za pomocą .htaccess.

luty 25th, 2009, 13:25 @ Porady windows, Pozycjonowanie
1 vote

Strony, które znajdują się w internecie nie zawsze prowadzą tam, gdzie wskazuje link. Strony prowadzą tam, gdzie tego chce administrator.

Dziś napiszę o przekierowaniu 301 za pomocą pliku .htaccess, który powinien znajdować się w głównym katalogu strony (tam gdzie index).


Przypuśćmy, że Wasza strona posiada już jakąś moc, jest znana w internecie. A tu nagle otrzymaliście ofertę: milion baksów za tą domenę! I co teraz? Oczywiście zastanawiacie się. Czekacie na kolejny ofertę, albo… kupujecie sobie nową domenkę, świeżą, a na starej robicie przekierowanie. Po ponownym „updatowaniu” przez google, a rzadko to się dzieje (klik), istnieje duże prawdopodobieństwo przeniesienia pager rank na Waszą nową domenę!

Aby przekierowanie zadziałało należy stworzyć nowy pliczek, najlepiej za pomocą notatnika i zapisać go z nazwą: „.htaccess”.

W pliku należy umieścić poniższy kod:

RewriteEngine On
RewriteRule ^(.*)$ http://www.NowaDomena.pl/$1 [R=301,L]

i umieścić plik w głównym katalogu strony, która ma być przekierowana na inny adres, w tym wypadku www.NowaDomena.pl.

To wszystko,
dziękuję.2 odpowiedzi do “Przekierowanie domeny (301) za pomocą .htaccess.”

  1. kuslis Says:

    a gdy nowa domena ma wyższy PG? i zależy aby PG został?

  2. admin Says:

    PG? Chyba PR? Jeśli chodzi o PR to (czytałem na forum pio) „przechodzi” na nową domenę… Jeśli chodzi o PG, to nie wiem… o co Ci chodzi.

Zostaw komentarz:

Komentarze są moderowane, nie wysyłaj więc jednego komentarza kilka razy...