InfoPage.pl » Pozycjonowanie. Optymalizacja strony dla robota. » Moje porady dla ludzi z netu
   InfoPage - strona główna bloga InfoPage - Lista artykułów znajdująca się na moim blogu InfoPage - zmiana adresu mojego bloga InfoPage - zmiana layoutu mojego bloga Infopage - linki do zaprzyjaźnionych stron
top
Powiększ tekst:

Pozycjonowanie. Optymalizacja strony dla robota.

marzec 3rd, 2009, 15:50 @ Pozycjonowanie, Strony www
0 votes

Stworzenie strony, na dzień dzisiejszy, to jeszcze nie wszystko. Przydałoby się ją jeszcze rozreklamować.

Serdecznie odradzam mailing, ze względu na spam, którego chyba nikt nie lubi. Lepszym rozwiązaniem jest dodawanie do katalogów (ale z umiarem, systematycznie i do mocnych katalogów) oraz do precli (pisząc ciekawy artykuł na temat swojej strony). Ale to też nie wszystko. Stronę należy zoptymalizować pod kątem botów wyszukiwarek.


Tworząc stronę zastanawiam się, co można poprawić pod kątem przyjaznego indeksowania. Nazwy podstron powinny być słowami kluczowymi, zdjęcia (jeśli są) także, nawet nazwy katalogów budowanej strony powinny mieć nazwę słów kluczowych. Tagi html’a jak „ALT” i „TITLE” także powinny posiadać informacje związane ze stroną.

Przydałoby się poprawnie zbudować meta tagi. Do optymalizacji meta tagów należy skorzystać z analizera: Meta Tag Analyzer, który pokaże nam budowaną stronę tak, jak ją widzi robot wyszukiwarki. Pomocne w nim informacje dają nam możliwość poprawienia błędów, dodania innych, ciekawych możliwości rozbudowy strony.

Zaplecze. Oj tu już dużo zostało napisane. Wystarczy tylko wyszukać. W bardzo duży skrócie: Stawiać nowe strony (dużo stron na nowych domenach), tematycznie związane ze stroną pozycjonowaną, z jednym linkiem wychodzącym do strony pozycjonowanej, oraz dodawać to nasze zaplecze do katalogów i precli na słowa kluczowe, anchory.

Jest jeszcze kilka ciekawych tricków, których jeszcze nie znam, ale poznam i spróbuję dorzucić do tego artykułu.

Miłego pozycjonowania :)Zostaw komentarz:

Komentarze są moderowane, nie wysyłaj więc jednego komentarza kilka razy...