InfoPage.pl » Domena i strona www, kupić czy nie kupić. » Moje porady dla ludzi z netu
   InfoPage - strona główna bloga InfoPage - Lista artykułów znajdująca się na moim blogu InfoPage - zmiana adresu mojego bloga InfoPage - zmiana layoutu mojego bloga Infopage - linki do zaprzyjaźnionych stron
top
Powiększ tekst:

Domena i strona www, kupić czy nie kupić.

marzec 4th, 2009, 19:30 @ Porady windows
0 votes

Masz firmę? Posiada ona wizytówkę? Nie? To dobrze trafiłeś! Niestety, ale tu domeny i serwera na stronę www nie kupisz, jedynie znajdziesz poradę, jak to zrobić.

Zapraszam do lektury.


Posiadanie firmy wiąże się z posiadaniem „wizytówki” w internecie. Większość klientów zanim coś kupi, sprawdza oferty w internecie. Dzięki łatwemu dostępowi do ogromnego zasobu informacji, klient ma możliwość szybko trafić do konretnego sprzedawcy. Internet jest na pierwszym miejscu, gdzie poszukuje się cen i danych produktów.

Jeśli Twoja firma nie ma jeszcze wizytówki, zrób ją jak najszybciej! Dziennie tracisz kilkunastu klientów!

Od początku.

Wpierw należy kupić miejsce na stronę. Nie polecam darmowych serwerów. Lepiej wydać kilka złotych więcej na profesjonalny hosting, niż później zdziwić się brakiem strony w internecie! Polecam netmark, który kosztuje mało i 100% jest on-line. Można oczywiście poszukać na forach informacji o dobrych hostingach. Na pewno coś ciekawego znajdziecie.

Kolejnym krokiem jest kupienie bądź odkupienie domeny. Najlepsze są „pl”, ze względu na to, że żyjemy w Polsce i to klienci z Polski są naszym targetem. Jeśli jednak chcemy sprzedawać towar na rynku europejskim, koncówka „eu” będzie dobrym rozwiązaniem. Znalezienie dobrej domeny nie jest łatwe. Większość trzy literowych oraz „wpadających w ucho” domen jest już zajęte. Na dzień dzisiejszy można fajną, czteroliterową domenę znaleźć tylko za kwotę rejestracji (kilkanaście pln). Oczywiście najlepiej byłoby, gdyby domena była identyczna jak nazwa firmy, ale to jest oczywiste 😉 Kupić domenę można na przykład tu: rejestracjadomen, a odkupić tu: mapadomen. Nie są to jedyne firmy, jakie oferują ww. usługi.

Teraz czas na konfigurację DNS’ów. Wiadomo, musi to jakoś ze sobą grać. Po wpisaniu adresu Twojej strony musi być przekierowanie na Twój, wcześniej skonfigurowany, serwer ze stroną.

Ostatni, no prawie ostatni krok, to stworzenie serwisu za pomocą języka html lub php i bazą mysql. Okrasić miłą dla oka grafiką i czekać na klienta.

Na prawdę ostatnim krokiem będzie wynająć firmę do pozycjonowania swojej strony, albo wykonać to samemu. Uwaga, nie jest to takie proste…

O pozycjonowaniu napisałem trochę w tym artykule: Pozycjonowanie optymalizacja strony dla robota.

A odpowiedź na pytanie z tytułu tego artykułu brzmi: Tak! Jak najszybciej założyć stronę ze szczegółowymi danymi oferty oraz danymi kontaktowymi.

PS. Osobiście robię strony, ale jeszcze nie czerpałem z tego zysku…Zostaw komentarz:

Komentarze są moderowane, nie wysyłaj więc jednego komentarza kilka razy...