InfoPage.pl » Jak skutecznie usunąć dane z dysku? » Moje porady dla ludzi z netu
   InfoPage - strona główna bloga InfoPage - Lista artykułów znajdująca się na moim blogu InfoPage - zmiana adresu mojego bloga InfoPage - zmiana layoutu mojego bloga Infopage - linki do zaprzyjaźnionych stron
top
Powiększ tekst:

Jak skutecznie usunąć dane z dysku?

marzec 12th, 2009, 14:50 @ Porady windows, Programy
0 votes

Program do kasowania danych powinien być wykorzystany, tylko wtedy, gdy chcemy usunąć coś bezpowrotnie, coś, co na pewno nie będzie nam już potrzebne.

Istnieją różne techniki kasowania danych, ale najlepsza to kilkukrotne nadpisanie pliku ciągami losowych znaków, zer i jedynek.


W zależności od ilości danych, pojemności dysku oraz rodzaju techniki kasowania czas kasowania danych może „trochę” potrwać.

Większość osób posiada dane, z którymi nie chciałyby się dzielić z innymi. Są to na przykład numery kont, hasła, listy do „kochanki”. Dyski lub pen drivery, na których zapisujemy dane, po ich „skasowaniu” (opróżnieniu kosza) nadal posiadają informacje, których na pierwszy rzut oka nie widać. Jednak one nadal tam są! Jedynie, co zostaje usunięte, to nagłówek pliku z tablicy.

Wszystkim, którzy chcieliby się pozbyć niechcianych danych polecam: Ereaser. Jest to program, który posiada możliwość zaplanowania zadania kasowania danych w określonym czasie, ustawiania rodzaju kasowania danych, oraz krotność nadpisania danych. Pod prawym klawiszem myszki kryje się menu kotekstowe, w którym znajdują się pomocne skróty do permanentnego kasowania danych. Polecam.

Oczywiście, zanim skorzystacie z tego programu, upewnijcie się, że te dane nie są Wam już potrzebne!

Oczywiście nie ponoszę odpowiedzialności z tytułu korzystania z tego oprogramowania oraz za samo skasowanie danych.Zostaw komentarz:

Komentarze są moderowane, nie wysyłaj więc jednego komentarza kilka razy...