InfoPage.pl » Thunderbird. Wieszanie się poczty. Wielki plik mimeTypes.rdf. » Moje porady dla ludzi z netu
   InfoPage - strona główna bloga InfoPage - Lista artykułów znajdująca się na moim blogu InfoPage - zmiana adresu mojego bloga InfoPage - zmiana layoutu mojego bloga Infopage - linki do zaprzyjaźnionych stron
top
Powiększ tekst:

Thunderbird. Wieszanie się poczty. Wielki plik mimeTypes.rdf.

marzec 18th, 2009, 20:43 @ Porady windows, Programy
0 votes

Od pewnego czasu zaobserwowałem systematyczne zwiechy (brak odpowiedzi) programu pocztowego Thunderbird. Przeglądanie poczty stało się udręką. Przy odbieraniu poczty program działał poprawnie, dopiero po otworzeniu odebranego maila program zawieszał się. Mail, po którym program zawieszał się, był z załącznikiem.


Zacząłem zastanawiać się, co jest przyczyną.

W pierwszej kolejności przetestowałem opcje. To coś włączałem, to coś wyłączałem, ale za każdym razem program zamierał, aż do ubicia procesu. Trochę poklikałem…

Następnie przejrzałem katalog, w którym znajduje się program. Okazało się, że plik „mimeTypes.rdf” rozrósł się do 700mb! Dziwne, ponieważ jego początkowa wielkość, to ponad 2kb.

Posurfowałem po necie, ale nic nie mogłem znaleźć. I już miałem reinstalować program, gdy, na jednej stronie odnalazłem prostą poradę. Należy zastąpić „zepsuty” plik „mimeTypes.rdf” nowym, świeżą kopią, dopiero co zainstalowanego programu.

Tak też uczyniłem.

Na szczęście po zastąpieniu starego pliku 700mb nowym, Thunderbird zaczął działać poprawnie.

Uwaga! Nie należy instalować program w systemie, w którym już się znajduje Thunderbird. Prawdopodobnie zostanie wyczyszczone wszystko, od kontaktów, do maili. Lepiej jest to wykonać na innym komputerze.

Załączam kopię pliku mimetypes Mozilla Thunderbird Portable v. 2.0.0.18(20081105), może się komuś przyda?

A już się bałem przenoszenia całej poczty do innego programu pocztowego.2 odpowiedzi do “Thunderbird. Wieszanie się poczty. Wielki plik mimeTypes.rdf.”

  1. Anka Says:

    super pomogło- zachowam ten plik na potem- a szukałam jak głupia- pozdrawiam

  2. klara_z Says:

    dzieki wielkie – u mnie tez to pomoglo! :)
    tylko, ze ja po prostu zmienilam nazwe pliku i automatycznie zostal utworzony nowy czysty pliczek i poczta smiga az milo :)

Zostaw komentarz:

Komentarze są moderowane, nie wysyłaj więc jednego komentarza kilka razy...