InfoPage.pl » SendTo. Dodaj swoje pozycje do menu: Wyślij do. » Moje porady dla ludzi z netu
   InfoPage - strona główna bloga InfoPage - Lista artykułów znajdująca się na moim blogu InfoPage - zmiana adresu mojego bloga InfoPage - zmiana layoutu mojego bloga Infopage - linki do zaprzyjaźnionych stron
top
Powiększ tekst:

SendTo. Dodaj swoje pozycje do menu: Wyślij do.

marzec 19th, 2009, 16:01 @ Porady windows
0 votes

Posiadając kilkaset/kilka tysięcy plików na swoim dysku można mieć wrażenie, że brakuje jakiegoś fajnego i szybkiego narzędzia do wysyłania ich w konkretne miejsce, na dysku.

Na szczęście windows ma coś, co może nam się przydać przy rozwiązaniu tego zadania. Mianowicie jest to narzędzie „SendTo”. Wywołuje się je prawym klawiszem myszy, klikając na folderze bądź dokumencie. Po najechaniu opcji „Wyślij do” pojawi się lista opcji, która jest ograniczona do: adresat poczty, folder skompresowany (zip), moje dokumenty itp. My posiadamy możliwość powiększenia tej listy o kilka nowych skrótów. Skrótów do najczęściej wykorzystywanych zasobów na naszym dysku.


Dzięki modyfikacji, można klikająć na zdjęcie, w łatwy sposób skopiować je do konkretnego katalogu w kilka chwil.

Aby można było w szybki sposób wykonać kopiowanie do zaplanowanego katalogu należy wpierw wykonać ich skróty, a następnie umieścić je w katalogu „SendTo”, który się znajduje na głównym dysku:

C:\Documents and Settings\Nazwa_Uzytkownika\SendTo\

Posiadając kont Administratora ścieżka do ww. pliku będzie wyglądać tak:

C:\Documents and Settings\Administrator\SendTo\

Uwaga!. Katalog jest ukryty. Aby go zobaczyć należy zmienić ustawienia wyświetlania w ?Opcjach folderów?, zakładce ?Widok? należy zaznaczyć: ?Pokaż ukryte pliki i foldery? i zastosować. Powinien pojawić się katalog: ?SendTo?.

W tym katalogu należy umieścić skróty katalogów, które mają być celem wysłania pliku.

Po przeniesieniu skrótów do ww. katalogu, można bardzo szybko przekopiować wybrany katalog/katalogi, plik/pliki.

Oczywiście można usunąć z „SendTo” pozycje, z których w ogóle nie korzystamy. Ja usunąłem: „adresat poczty”.Zostaw komentarz:

Komentarze są moderowane, nie wysyłaj więc jednego komentarza kilka razy...