InfoPage.pl » Instalacja systemu w kilku krokach. » Moje porady dla ludzi z netu
   InfoPage - strona główna bloga InfoPage - Lista artykułów znajdująca się na moim blogu InfoPage - zmiana adresu mojego bloga InfoPage - zmiana layoutu mojego bloga Infopage - linki do zaprzyjaźnionych stron
top
Powiększ tekst:

Instalacja systemu w kilku krokach.

marzec 30th, 2009, 14:13 @ Porady windows
0 votes

Instalcja systemu. Wiem, to już było, ale jeśli nie znacie tego tematu, to zapraszam do lektury. Prawdopodobnie jest to najprostszy poradnik instalacji systemu, który pomoże Wam przebrnąć przez proces instalacji systemu.

A więc start!


1. Rozpoznanie.

Proponuję sprawdzenie sprzętu (komponenty), jaki posiadamy. Firma, wersja.

2. Przygotowanie.

Zebranie z sieci jak najwięcej informacji pomocnych do instalacji systemu. Porady z for internetowych, sterowniki (drivers), podstawowe aplikacje jak firewall, antywirus.

3. Backup.

Kopia zapasowa swoich najważniejszych plików na innym nośniku ( DVD-ROM, dysk, pen-drive)

4. Rozpoczęcie.

Wkładamy płytę z systemem do DVD-ROMu, restartujemy komputer, ustawiamy w biosie kolejność botowania na nośnik CD, zapisujemy ustawienie w biosie i restartujemy komputer.

Po ponownym rozruchu naciskamy jakikolwiek klawisz (np. SPACE), aby start systemu rozpoczął się z płyty. Po chwili powinien pojawić się kreator. W nim, między innymi możemy zarządzać dyskami, ustalać wielkość partycji, formatować w różnych formatach.

Restart komputera i system będzie stać dziewiczo nowy.

Pozostaje rejestracja ze strona microsoftu, pobranie poprawek, zainstalowanie driverów, instalacja firewalla i antywirusa.

Proste, jak to się robiło kilkaset razy 😉Zostaw komentarz:

Komentarze są moderowane, nie wysyłaj więc jednego komentarza kilka razy...