InfoPage.pl » Bezpieczeństwo sieci bezprzewodowej. WiFi. » Moje porady dla ludzi z netu
   InfoPage - strona główna bloga InfoPage - Lista artykułów znajdująca się na moim blogu InfoPage - zmiana adresu mojego bloga InfoPage - zmiana layoutu mojego bloga Infopage - linki do zaprzyjaźnionych stron
top
Powiększ tekst:

Bezpieczeństwo sieci bezprzewodowej. WiFi.

marzec 31st, 2009, 09:43 @ Bezpieczeństwo, Porady windows, Sieci informatyczne
0 votes

Bezpieczeństwo systemów operacyjnych powinno być najważniejszym punktem tworzenia sieci domowej. Najlepszym rozwiązaniem jest poprowadzenie sieci kablami, ale w dzisiejszych czasach sieć bezprzewodowa jest bardziej pożądana i o wiele bardziej komfortowa w użytkowaniu


Wi-Fi – Wireless Fidelity, cytując za Wikipedia.org to:

„Zestaw standardów stworzonych do budowy bezprzewodowych sieci komputerowych. Szczególnym zastosowaniem WiFi jest budowanie sieci lokalnych (LAN) opartych na komunikacji radiowej czyli WLAN. Zasięg od kilku do kilkuset metrów i przepustowości sięgającej 108 Mb/s, transmisja na dwóch kanałach jednocześnie. Produkty zgodne z WiFi mają na sobie odpowiednie logo, które świadczy o zdolności do współpracy z innymi produktami tego typu. Logo Wi-Fi jest znakiem handlowym należącym do stowarzyszenia Wi-Fi Alliance. Standard WiFi opiera się na IEEE 802.11.”

Najprościej tłumacząc, jest to urządzenie, za pomocą którego możemy bezprzewodowo oglądać strony www, pobierać pliki, oglądać filmy bezpośrednio z serwisów. Czyli, to co lubimy :)

Montaż takiego urządzenia nie powinna sprawiać trudności, gorzej z bezpieczeństwem. Należy poznać kilka tricków, aby być „bezpiecznym”, albo, żeby nam się zdawało, że jesteśmy „bezpieczni”.

Po pierwsze:

Zmień hasło dostępowe do routera.

Po drugie:

Zmień nazwę sieci SSID.

Po trzecie:

Wyłącz rozgłaszanie SSID broadcasting.

Po czwarte:

Ustaw szyfrowanie WPA lub WPA2.

Po piąte:

Ustaw listę MAC adresów, które będą mogły połączyć się z routerem.

Po szóste:

Wyłącz zarządzanie routerem bezprzewodowo, tylko będąc fizycznie podpiętym do routera, można będzie modyfikować ustawienia.

To chyba wszystko…

Słyszałem, że najlepszym zabezpieczeniem przed włamaniem się do systemu jest odcięcie internetu 😉Zostaw komentarz:

Komentarze są moderowane, nie wysyłaj więc jednego komentarza kilka razy...