InfoPage.pl » Firefox Portable Edition – Session Restore. » Moje porady dla ludzi z netu
   InfoPage - strona główna bloga InfoPage - Lista artykułów znajdująca się na moim blogu InfoPage - zmiana adresu mojego bloga InfoPage - zmiana layoutu mojego bloga Infopage - linki do zaprzyjaźnionych stron
top
Powiększ tekst:

Firefox Portable Edition – Session Restore.

kwiecień 1st, 2009, 07:19 @ Porady windows
0 votes

Często zmieniam komputery, przemieszczam się, jestem mobilny. Do surfowania w necie używam Firefoxa Portable Edition 3, z którego jestem zadowolony. Pobrałem go ze strony: portableapps.com.

Wczoraj miałem problem z opcją: ostatnio zamknięte karty. Jest to dla mnie bardzo ważna opcja tego oprogramowania, dlatego zdziwiło mnie wyłączenie jej.


Jak się okazało wyłączyłem ją sam w czasie instalowania aplikacji na moim pen-drivie. Wydawca wersji portable dał użytkownikom wybór. Użytkownicy mogą włączyć tą opcję, ale aplikacja może działać wolniej albo użytkownicy mogą wyłączyć tą opcję, ale zrezygnują z zapisywania sesji, która się przydaje przy zawieszeniu programu.

Jeśli zdecydowaliście się w czasie instalacji na wyłączenie w celu zwiększenia wydajności aplikacji, to istnieje możliwość uruchomienia ponownie tej opcji, bez ponownego instalowania całego programu.

W tym celu należy uruchomić opcje ff wpisując w adres przeglądarki:

about:config

Następnie należy stworzyć nowy klucz, klikając prawym klawiszem na opcje: „wartość logiczna (Boolean)” i nadać jej nazwę:

browser.sessionstore.enabled

Następnie należy kliknąć dwukrotnie na nowym kluczu, aby zmienić jego wartość z:

„false” na „true”.

Na koniec pozostał restart firefoxa.

Opcja: „ostatnio zamknięte karty” będzie aktywna.Zostaw komentarz:

Komentarze są moderowane, nie wysyłaj więc jednego komentarza kilka razy...