InfoPage.pl » PowerPoint – muzyka przez całą prezentację. » Moje porady dla ludzi z netu
   InfoPage - strona główna bloga InfoPage - Lista artykułów znajdująca się na moim blogu InfoPage - zmiana adresu mojego bloga InfoPage - zmiana layoutu mojego bloga Infopage - linki do zaprzyjaźnionych stron
top
Powiększ tekst:

PowerPoint – muzyka przez całą prezentację.

kwiecień 17th, 2009, 12:13 @ Office, Porady windows
0 votes

Jeśli tworzycie prezentacje w PowerPoincie to przydałoby się okrasić naszą nową prezentację oprócz automatyczne przewijanych slajdów, to także w muzyczkę, która w czasie trwania prezentacji umilałaby nam oglądanie.

Aby dodać plik dźwiękowy należy wybrać opcję:


Wstaw -> Filmy i Dźwięki -> Dźwięk z pliku…

a następnie odnaleźć plik na dysku.

W tym momencie pojawi nam się pytanie, czy dźwięk ma się rozpocząć automatycznie czy po pierwszym kliknięciu myszy. Proponuję wybrać to pierwsze.

W naszej prezentacji pojawi się ikonka głośniczka reprezentująca dodany dźwięk. Po kliknięciu na niej prawym klawiszem myszy należy wybrać opcję „Animacja niestandardowa…”. Po prawej stronie pojawi nam się okno, w którym będzie znajdować się rozwijana lista z wpisaną nazwą naszego dodanego dźwięku, pod „wyzwalaczem”. Z tej rozwijanej listy należy wybrać opcję „Chronometraż…”. W nowym okienku, w zakładce „Efekt” można ustawić kilka opcji. Nas interesuje „Zatrzymywanie odtwarzania” proponuję wybrać „Po …” Zamiast kropek należy wybrać liczbę slajdów, w czasie których będzie grać muzyczka.

Taki projekt zapisujemy, jako na przykład: „Prezentacja.ppt”.

Gotowe.2 odpowiedzi do “PowerPoint – muzyka przez całą prezentację.”

  1. Danielek Says:

    a jak mam to zrobić w powerpoincie 2010?

  2. admin Says:

    Od kilku lat nie korzystałem z Power Point’a. Może ktoś inny pomoże?

Zostaw komentarz:

Komentarze są moderowane, nie wysyłaj więc jednego komentarza kilka razy...