InfoPage.pl » Dziś testowałem truecrypt. Ochrona danych na pendrive. » Moje porady dla ludzi z netu
   InfoPage - strona główna bloga InfoPage - Lista artykułów znajdująca się na moim blogu InfoPage - zmiana adresu mojego bloga InfoPage - zmiana layoutu mojego bloga Infopage - linki do zaprzyjaźnionych stron
top
Powiększ tekst:

Dziś testowałem truecrypt. Ochrona danych na pendrive.

kwiecień 24th, 2009, 21:26 @ Bezpieczeństwo, Porady windows, Programy
0 votes

Zagubiony pendrive z ważnymi danymi to na prawdę boli.

Wiele osób zaopatruje się w pendrivy z wbudowaną aplikacją chroniąca zawartość pamięci przenośnej. Takie pamięci zabezpieczane są hasłami. Niestety cena takich „opancerzonych” pamięci jest o wiele wyższa, niż pamięci bez wbudowanych zabezpieczeń. Możemy sami „dorzucić” aplikację chroniącą nasze dane, za darmo.


Jak wiadomo, w internecie wszystko jest za darmo 😉 Zaobserwowałem, że każda płatna aplikacja, ma swój darmowy odpowiednik, tylko trzeba go znaleźć.

I tym razem, nie umniejszając bezpieczeństwa danych, można zabezpieczyć newralgiczne dane wykorzystując pendrive z darmową aplikacją Truecrypt.

Dzięki tej aplikacji można zabezpieczyć dane szyfrując dane w locie, tj. w trakcie przegrywania danych na przygotowaną przestrzeń dyskową.

Truecryptem można także zabezpieczyć partycje z danymi oraz partycje systemowe. Po szczegóły zapraszam na oficjalną stronę projektu: klik.

Dzięki darmowemu oprogramowaniu i urządzeniu można zabezpieczyć swoje dane nawet przed sobą! Jeśli zapomnimy hasło to niestety nie ma tylnego wejścia (backdoora). Jeśli zapomnimy hasło, to tylko siłowe łamanie (brute force) hasła pozostaje.

Jak widać, to nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy sami „dorzucili” do nowo zakupionego pendriva aplikację chroniącą jego zawartość bez dodatkowych kosztów.

Ja już swojego pendrive zabezpieczyłem! Polecam.Zostaw komentarz:

Komentarze są moderowane, nie wysyłaj więc jednego komentarza kilka razy...