InfoPage.pl » Gspot. Jaki kodek do filmu? » Moje porady dla ludzi z netu
   InfoPage - strona główna bloga InfoPage - Lista artykułów znajdująca się na moim blogu InfoPage - zmiana adresu mojego bloga InfoPage - zmiana layoutu mojego bloga Infopage - linki do zaprzyjaźnionych stron
top
Powiększ tekst:

Gspot. Jaki kodek do filmu?

maj 11th, 2009, 12:12 @ Porady windows, Programy
0 votes

Od czasu do czasu można natknąć się w sieci na filmik, który w żaden sposób nie chce się wyświetlić na naszym ekranie. Innym razem jest tylko dźwięk, a obrazu brak. Nurtująca sprawa. Jak się okazuje, przyczyna leży w kodekach.

Osoby, które publikują swoje filmy w interencie kodują obraz wybranym przez siebie kodekiem. Raczej rzadko interesują się, czy wybrany film otworzy się u innego internauty.

My, jako odbiorca i zarazem ciekawi zawartości materiału będziemy musieli zaopatrzyć się w wybrany kodek, zainstalować go i cieszyć się możliwością oglądania filmu.

Jest tylko jeden problem, który kodek należy doinstalować? Na to pytanie odpowie nam…


…program Gspot.

Strona projektu znajduje się tu.

Za pomocą tej aplikacji istnieje możliwość sprawdzenia, jakim kodekiem został zakodowany obraz filmu.

W bardzo prosty sposób można namierzyć potrzebny do odtworzenia kodek.

W menu File -> Patch należy wybrać filmik i już za chwilkę wyświetli się informacja o brakującym kodeku. Zostaje już tylko zainstalowanie, a niekiedy także zrestartowanie komputera :)

Osobiście polecam Wam bardzo dobrą paczkę kodeków K-lite codec pack. Dzięki tej paczce kodeków, „żaden” film nie będzie już problemem.Zostaw komentarz:

Komentarze są moderowane, nie wysyłaj więc jednego komentarza kilka razy...