InfoPage.pl » Czyszczenie wpisanych adresów url w przeglądarce IE za pomocą rejestru. » Moje porady dla ludzi z netu
   InfoPage - strona główna bloga InfoPage - Lista artykułów znajdująca się na moim blogu InfoPage - zmiana adresu mojego bloga InfoPage - zmiana layoutu mojego bloga Infopage - linki do zaprzyjaźnionych stron
top
Powiększ tekst:

Czyszczenie wpisanych adresów url w przeglądarce IE za pomocą rejestru.

maj 20th, 2009, 13:58 @ Bezpieczeństwo, Hack, Porady windows
0 votes

Czasem chciałoby się ukryć przed innymi użytkownikami komputera adresy stron, które się odwiedzało. Przyczyn jest mnóstwo, od poszukiwań prezentu dla żony, poprzez pogaduszki z koleżanką na czacie 😉

Internet explorer posiada funkcję zapamiętywania wpisanych przez Ciebie adresów url. Wystarczy najechać myszką na adres i rozwinąć listę adresów w dół. Jeśli jednak chcesz usunąć z pamięci przeglądarki internetowej wpisane przez Ciebie adresy url to musisz skorzystać z rejestru systemowego.


Uwaga! Radzę wcześniej wykonać kopię zapasową rejestru systemowego.

Aby otworzyć rejestr wybierz:

Start -> Uruchom

wpisz:

regedit

kliknij:

OK

Otworzy się okno rejestru, chyba najważniejszego pliku systemu windows.

Teraz należy dotrzeć do klucza „TypedURLs”, lub go wyszukać:

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\TypedURLs

w którym znajdują się wpisane przez Ciebie adresy stron internetowych. Wystarczy kliknąć prawym klawiszem myszy na wybranym przez Ciebie adresie (wartości o nazwie Url1, Url2, Url3…) i wybrać opcję „Usuń”. Skasowany przez Was adres nie będzie się już pojawiać w rozwijanej liście adresu przeglądarki internetowej.

Niestety, ale po ponownym wpisaniu w adres przeglądarki adresu strony, znowu się pojawi w „TypedURLs” – kluczu rejestru.

Oczywiście należy pamiętać o historii przeglądarki. Jeśli chce się ukryć odwiedzane miejsca należy ją także wyczyścić.2 odpowiedzi do “Czyszczenie wpisanych adresów url w przeglądarce IE za pomocą rejestru.”

  1. Monika Says:

    A jak usunąć adresy/kontakty z poczty, ktre np błędnie zostały wpisane i zawadzają poczas rozwijania listy?
    Dziekuję za odpowiedź.

  2. internet Says:

    Napisz, jakiej poczty używasz (program). Jeżeli korzystasz z poczty za pomocą przeglądarki www to napisz nazwę przeglądarki.

Zostaw komentarz:

Komentarze są moderowane, nie wysyłaj więc jednego komentarza kilka razy...