InfoPage.pl » Kilka kroków do uruchomienia własnej strony www. » Moje porady dla ludzi z netu
   InfoPage - strona główna bloga InfoPage - Lista artykułów znajdująca się na moim blogu InfoPage - zmiana adresu mojego bloga InfoPage - zmiana layoutu mojego bloga Infopage - linki do zaprzyjaźnionych stron
top
Powiększ tekst:

Kilka kroków do uruchomienia własnej strony www.

październik 13th, 2009, 09:29 @ Porady windows, Pozycjonowanie, Strony www
0 votes

Internet, to miejsce, gdzie możemy znaleźć bardzo dużo ciekawych informacji. Nie wszystkie jednak informacje możemy znaleźć. Niektórych informacji w sieci niestety nie ma. Jeżeli spotkamy się z brakiem wyników wyszukiwania w wyszukiwarce internetowej, to warto się zastanowić, czy nie można było by zapełnić tej luki własną stroną.

Jeśli się zdecydujemy na założenie własnej strony to warto wiedzieć, co nieco o zadaniach, jakie nas czekają.

Na początku musi być pomysł. Musimy się zastanowić, o czym będzie strona. Czy o nas, czy o innych? Może to być także jakaś wyszukiwarka, albo blog z ciekawymi informacjami, a może galeryjka zdjęć? Katalog stron odradzam, bo to raczej praca, niż zabawa. Najlepiej, jak by przy okazji nasza strona zarabiała na siebie 😉

Oto kilka moich porad dla Świerzych webmasterów, jak założyć własną stronę www.


Strona musi gdzieś się znajdować. Pierwszym elementem całej układanki jest serwer. Najważniejsze, aby serwer, na którym mają znajdować się pliki strony był cały czas on-line. Z początku nie musi być szybki, ważne, żeby był niezawodny. Z czasem jednak można zmienić usługodawcę. Jeśli strona zostanie rozbudowana należy wybrać usługodawcę, który zaoferuje więcej miejsca, więcej transferu i większą prędkość. Uwaga na firmy, które kuszą niską ceną za pierwszy rok, lecz w kolejnych dwóch odbijają sobie na klientach z nawiązką, oferując marny transfer i marną obsługę.

Domena to nazwa strony (np.: www.infopage.pl). Nie musi być związana z zawartością. Najlepiej, aby wpadała w ucho. Za pomocą nazwy będzie można połączyć się z danymi na serwerze. W zależności od możliwości finansowych należy wybrać pl, eu, lub com.pl. Istnieją też domeny regionalne, jak waw.pl, itp. Różnica, to cena. Jeśli wybieramy firmę rejestrującą domeny, to należy zwrócić uwagę na ceny odnowień na kolejny rok!

Konfiguracja DNSów nie powinna być trudna. Wystarczy dla naszej domeny podać dnsy serwera (który wcześniej musi być poprawnie skonfigurowany, czyli mieć podpiętą domenę), na którym znajduje się nasza strona. Różne panele posiadają w różnych miejscach zaszyte konfigurację. Albo trzeba ją znaleźć, albo można poprosić obsługę, zarówno rejestratora domeny, jak i usługodawcę serwera. Na pewno nie odmówią.

Napisanie strony można zlecić komuś. Ja, z miłą chęcią przyjmę zlecenie. Moja ostatnio napisana strona w htmlu (galeria zdjęć), gdzie grafikę wykonała koleżanka z pracy. Można także skorzystać z gotowych szablonów stron, których pełno jest w sieci. Napisanie strony od samego początku jest z początku trudne, ale po tygodniu, od zera można napisać nawet ciekawą stronę. Na prawdę, najlepiej napisać stronę samemu, większa satysfakcja. Dzięki własnym doświadczeniom, później, można modyfikować ją samemu, nie prosząc nikogo o pomoc. Lepiej być samowystarczalnym. Stronę można napisać za pomocą techniki html, php, lub flash. Można także skorzystać z gotowych skryptów. Wybór zależy od wiedzy, jaką posiadacie bądź zasobów portfela.

Po napisaniu strony, należy przesłać ją na serwer za pomocą FTP. Należy skorzystać z programu do przesyłania danych. Potrzebny jest login i hasło, ale te dane otrzymuje się przy założeniu konta na serwerze. Wszystkie pliki naszej strony muszą znajdować się na serwerze, aby poprawnie wyświetlała się w sieci.

To już prawie koniec :)

Oglądanie strony za pomocą www. Strona powinna poprawnie pokazywać się w kilku różnych przeglądarkach. To, co działa w jednej przeglądarce, nie musi działać w innej.

Proste?

A na koniec przydałoby się pielęgnować stronę. Dbać o pozycję w wyszukiwarce, dodawać kolejne informację. Jeśli chcemy, aby strona była widoczna w pierwszych wynikach wyszukiwarek, to powinno dodawać się do katalogów i tworzyć zaplecze (nowe strony, które posiadają link do naszej, głównej strony), gdzie może być odnaleziona przez innych użytkowników internetu, oraz przez boty indeksujące.

Według mnie, napisanie własnej strony (kod, grafika, bez treści) to 3-5 godzin pracy. Powodzenia.Zostaw komentarz:

Komentarze są moderowane, nie wysyłaj więc jednego komentarza kilka razy...