InfoPage.pl » Jak przekonwertować stan gry (save game) z *.VMP na *.MCR? » Moje porady dla ludzi z netu
   InfoPage - strona główna bloga InfoPage - Lista artykułów znajdująca się na moim blogu InfoPage - zmiana adresu mojego bloga InfoPage - zmiana layoutu mojego bloga Infopage - linki do zaprzyjaźnionych stron
top
Powiększ tekst:

Jak przekonwertować stan gry (save game) z *.VMP na *.MCR?

listopad 8th, 2011, 22:40 @ Hack, Konsola, Porady windows, Programy
0 votes

Już od dawna wiadomo, że można grać na komputerze w tytuły gier, które się ukazały tylko na konsoli PSX. Służą do tego emulatory. Niektórzy poszli jeszcze dalej i zdołali napisać program do emulowania konsoli na? konsoli. Mowa o PSX i PSP. To na tej drugiej, przenośnej konsoli, bardzo dobrze można emulować konsolę PSX. Pozwala to na zabranie ulubionej gry w dłuższą podróż lub przeniesienie rozgrywki do łóżka. Pomimo czasu, jaki minął od wydania niektórych gier, te nadal cieszą i bawią, niekiedy bardziej, niż gry wyprodukowane w obecnych latach.

Osoby, które grały w gry na przenośnej konsoli PSP mogą dalej kontynuować swoje rozgrywki na komputerze, korzystając ze stanu gry zapisanego na konsoli. Nie jest to trudne, zapraszam do lektury.


Na samym początku informuję, że powstała druga część poradnika, która pozwala przenieść save game z komputera, z emulatora ePSXe na konsole PSP. Zapraszam do lektury: Jak przekonwertować stan gry (save game) z emulatora ePSXe na konsolę PSP.

Niestety, ale trzeba się trochę pogimnastykować, a to dlatego, że stany gry nie są kompatybilne. Trzeba trochę na nie wpłynąć :) Na szczęście są do tego programy, które nam w tym pomogą, a co najważniejsze, umożliwią!

Co jest nam potrzebne?

– Emulator Enchanced PSX Emulator, w skrócie ePSXe, w wersji 1.7.0 aby można było grać w gry z PSXa na komputerze,

– Program VMP2MCR.exe aby przekonwertować stan gry z konsoli na komputer (*.VMP na *.MCR),

– Gra, a właściwie obraz płyty z grą: *.ISO, aby można było zagrać na emulatorze ePSXe, oraz przekonwertowany obraz gry EBOOT.PBP aby można było zagrać na konsoli PSP.

Krok po kroku, na przykładzie gry Alundra, przedstawię jak przegrać stan gry z konsoli PSP na komputer w celu kontynuowania gry na emulatorze ePSXe.

1. Uruchomić grę na PSP, pograć, nagrać stan gry korzystając z wbudowany w grze interfejs. W grze Alundra, aby zapisać stan gry należy podejść do książki, która leży na stole, obok łóżka w domu Jess?a, tam, gdzie rozpoczynamy całą zabawę.

2. Po zapisie stanu gry można już wyłączyć grę i podłączyć konsolę PSP poprzez kabel USB do komputera.

3. Korzystając z komputera wyszukaj katalog ze stanem gry znajdujący się na konsoli, w katalogu F:\PSP\SAVEDATA\ (W moim przypadku, konsola automatycznie przypisała się do litery dysku F. Twoja litera dysku może być inna),

4. Po znalezieniu stanu gry, ja znalazłem mój w katalogu: SLUS00553, skopiuj na dysk komputera dwa pliki (SCEVMC0.VMP i SCEVMC1.VMP). Są to wirtualne pamięci, na których gra zapisuje stany gry. Właściwie, to nie musiałem obu pamięci przenosić na komputer, wystarczyłaby jeden (SCEVMC0.VMP), ale doszedłem do wniosku, że im więcej, tym lepiej.

5. Uruchom aplikację VMP2MCR.exe. Jak widać, jest to prosta aplikacja. Opcja Open, dzięki której wskażemy plik *.VMP oraz opcja Convert, za pomocą której przekonwertujemy wcześniej wskazany plik na format *.MCR.

6. Wybierz pierwszy plik do konwersji. SCEVMC0.VMP i zapisz go, jako epsxe000.mcr.

7. Wybierz drugi plik do konwersji. SCEVMC1.VMP i zapisz go, jako epsxe001.mcr.

8. Teraz skopiuj pliki epsxe000.mcr i epsxe001.mcr do katalogu emulatora ePSXe, a konkretnie do katalogu memcards: c:\epsx\memcards\ (ja mam emulator na dysku C. Twoja litera dysku może być inna).

9. Pozostaje uruchomić emulator ePSXe, załadować obraz ISO z grą Alundra i będąc w grze załadować stan gry wybierając w głównym menu opcję CONTINUE.

Miłej zabawy!

PS. Zapraszam do lektury drugiej części: jak przekonwertować stan gry (save game) z emulatora ePSXe na konsolę PSP.4 odpowiedzi do “Jak przekonwertować stan gry (save game) z *.VMP na *.MCR?”

 1. Volo Says:

  Napisano:
  PS. Na dniach napiszę, jak przekonwertować stan gry (save game) z emulatora ePSXe na konsolę PSP.
  Właśnie na tym mi zależy a nie ma tego niestety… Jest możliwość hmm… opisania tego??

 2. Jak przekonwertować stan gry (save game) z *.MCR na *.VMP? | InfoPage.pl Says:

  […] Już od dawna wiadomo, że można grać na komputerze w tytuły gier, które się ukazały tylko na konsoli PSX. Służą do tego emulatory?. Ale o tym już pisałem we wcześniejszym poście: Jak przekonwertować stan gry (save game) z *.VMP na *.MCR? […]

 3. hiver Says:

  Moje psp 3k zepsuło się w trakcie grania w FFVIII, mam nadzieję że dzięki temy poradnikowi zdołam kontynuować rozgrywkę na PC bo gra mnie wciągnęła 😀

 4. hire a personal trainer Says:

  I was recommended this web site through my cousin.
  I’m no longer sure whether or not this post is written by him as nobody else recognize such distinct approximately my trouble. You’re incredible!
  Thanks!

Zostaw komentarz:

Komentarze są moderowane, nie wysyłaj więc jednego komentarza kilka razy...