InfoPage.pl » Ratowanie danych z dyskietki magnetycznej. » Moje porady dla ludzi z netu
   InfoPage - strona główna bloga InfoPage - Lista artykułów znajdująca się na moim blogu InfoPage - zmiana adresu mojego bloga InfoPage - zmiana layoutu mojego bloga Infopage - linki do zaprzyjaźnionych stron
top
Powiększ tekst:

Ratowanie danych z dyskietki magnetycznej.

grudzień 30th, 2011, 11:25 @ Informacje, Porady windows, Programy
0 votes

Niektórzy już wiedzą, że dane znajdujące się na dyskietce magnetycznej są bardzo wrażliwe na czynniki zewnętrzne. Dyskietka, która spokojnie leży sobie w szafie, także nie jest bezpieczna.

Jak wiadomo backup jest jedna z najważniejszych rzeczy, jaką należy systematycznie wykonywać. Niestety, jest inaczej. Dopiero po utracie bardzo ważnych danych zaczynamy działać. I tak samo w tym wypadku. Będziemy ratować dyskietkę, która w systemie windows nie chce się otworzyć, a jedynie prosi o sformatowanie.


Potrzebny nam będzie program winimage. Ja skorzystałem z wersji 8.50. Trzydziestodniowa wersja testowa, którą można pobrać ze strony producenta.

W opcji Disk wybieramy Read disk, oczywiście trzeba pamiętać, aby dyskietka znajdowała się w czytniku FFD 😉 Po chwili, w prawej części aplikacji pokaże nam się lista plików, znajdujących się na dyskietce.

Zaznaczamy plik lub wybrane plik klikamy prawym klawiszem myszy na zaznaczonych plikach i wybieramy opcję Extract i wybrać ścieżkę, gdzie mamy wyodrębnić pliki. Łatwiej jest po prostu przeciągnąć zaznaczone pliki na pulpit bądź do katalogu znajdującego się na dysku twardym.

W czasie kopiowania danych z dyskietki na dysk twardy komputera, program może się Was zapytać czy plik, który właśnie próbuje skopiować, pominąć. Dzieje się tak w momencie, gdy program nie może przeczytać z dyskietki pliku. Ja kazałem mu pomijać, ale Wy możecie próbować, aż do skutku.

Możemy także otrzymać pytanie czy nadpisać plik, który już znajduje się w wybranym przez nas katalogu. Decyzja należy do Was 😉

Uwaga! Dyskietka może być w niektórych miejscach do tego stopnia nieczytelna, że może się zdarzyć, że pomimo uratowania danych i uruchomienia ich, nie będą działać tak, jak byśmy się tego spodziewali. Możliwe, że wyświetlą się błędy, bądź aplikacja lub komputer zawiesi się.

Na koniec podziękujcie programiście kupując tą aplikację od producenta.

Serdecznie polecam.Zostaw komentarz:

Komentarze są moderowane, nie wysyłaj więc jednego komentarza kilka razy...