InfoPage.pl » Karty Steam. Szybka farma kart za pomocą Steam Card Farmer. Krok po kroku. » Moje porady dla ludzi z netu
   InfoPage - strona główna bloga InfoPage - Lista artykułów znajdująca się na moim blogu InfoPage - zmiana adresu mojego bloga InfoPage - zmiana layoutu mojego bloga Infopage - linki do zaprzyjaźnionych stron
top
Powiększ tekst:

Karty Steam. Szybka farma kart za pomocą Steam Card Farmer. Krok po kroku.

listopad 6th, 2015, 22:18 @ Gry, Informacje, Konsola, Porady windows, Programy
0 votes

Karty steam. Dla niektórych nic nie warte. Dla innych wręcz pożądane. Karty steam to wirtualne przedmioty, jakie oferuje platforma steam za granie w gry. Dzięki kartom można w bardzo szybki sposób podnieść poziom konta steam. Dzięki wyższemu poziomowi konta można odblokować dodatki. Dodatki rozbudowują konto, Na przykład dodając gablotę przedmiotów wyświetlanych na Twoim profilu.

Jak zdobyć karty?

Karty można zdobywać grając w gry komputerowe pobrane za pomocą platformy steam. Karty można kupić na rynku steam. Ale uwaga. Aby mieć możliwość korzystania z rynku steam należy zasilić portfel swojego konta kwotą 5 euro. Inna możliwość zdobycia kart to bezpośrednia wymiana z innymi użytkownikami społeczeństwa steam. Handel przeprowadza się za pomocą okna handlu bądź poprzez wysłanie oferty wymiany. Kart można poszukać u handlarzy, bezpośrednio na platformie steam, na grupach powiązanych z wymianą kart, jak: 1:1 Trading, ale też za pomocą zewnętrznych serwisów, jak STM (Steam Cards Exchange).

Jednak, nie wszystkie gry umożliwiają zdobycie kart. Informacja, z której gry wypadają karty, znajduje się na stronie każdej gry.
Ceny kart na rynku steam oscylują od $0,03 centów za karty standardowe do kilku dolarów za kartę – folię. Jest nikła, ale jednak jest szansa na zdobycie karty – folii, która jest droższa od karty standardowej, a co za tym idzie uzyskanie wyższego profitu za sprzedanie tej karty.

Do sedna. Oto instrukcja jak uruchomić i używać skrypt Steam Card Farmer. Skrypt ten można pobrać ze strony projektu: Steam Card Farmer .

Mała uwaga! Musiałem dwa razy instalować skrypt za pomocą konsoli cmd. Prawdopodobnie przyczyną było uruchomienie konsoli bez uprawnień administratora.

Zaczynamy!

1. Pobieramy:

https://nodejs.org/dist/v5.0.0/node-v5.0.0-x64.msi

2. Instalujemy:

node-v5.0.0-x64.msi

3. Pobieramy:

https://github.com/DoctorMcKay/Steam-Card-Farmer/archive/master.zip

4. Rozpakowujemy do katalogu, na przykład:

c:/node/

5. Uruchamiamy konsolę:

win+r
cmd

6. Wpisujemy w konsoli:

cd \
cd node

7. Wpisujemy:

npm install -g steam-card-farmer

8. Czekamy…

(nawet długo)

9. Pozwalamy połączyć się z siecią:

Node.js JacaScript

10. Czekamy, aż zakończy się instalacja.

11. Wychodzimy z konsoli wpisując:

exit

12. Ponownie uruchamiamy konsolę z uprawnieniami administratora i wykonujemy te same czynności (u mnie pomogło):

13. Wpisujemy:

cd \
cd node

14. Wklejamy:

npm install -g steam-card-farmer

15. Czekamy.

16. Wychodzimy z konsoli wpisując:

exit

17. Tworzymy plik z rozszerzeniem *.bat i wklejamy w niego poniższe linie kodu:

REM node
@echo off
start C:\Users\Administrator\AppData\Roaming\npm\steamcardfarmer.cmd LOGIN PASS
timeout /T 2 /NOBREAK

18. Uruchamiamy plik utworzony w kroku siedemnastym podmieniając słowa LOGIN oraz PASS na login i hasło do Waszego konta steam.

19. U mnie, przy uruchomieniu kolejnego, trzeciego skryptu (trzeciego konta), zostałem poproszony o kod steam guard. Sprawdziłem mail do tego konta. W najnowszym mailu znajdował się kod. Skopiowałem i wkleiłem do konsoli cmd.

20. Czekamy na karty 😀

Udało mi się uruchomić kilkadziesiąt skryptów (posiadam kilkadziesiąt kont steam), dzięki czemu jednego dnia mogłem pobrać około pięciuset kart steam. Przetestowane.

Czy warto? Tak. Szczególnie, gdy na gry nie została wydana ani jedna złotówka.

Jak zdobyć darmowe gry?

Najlepszym rozwiązaniem jest monitorowanie strony IsThereAnyDeal. Można też spróbować szczęścia na stronie Steam Gift lub poczekać na giveaway bardzo często uruchamiany na stronie Indiegala. Jeżeli posiadamy dwa konta steam to możemy w bardzo szybkim czasie skolekcjonować cały set, a następnie zwiększymy poziom swojego konta.

Kiedy warto zwiększać poziom steam? W Winter Sale.

Winter Sale, to ewent, który jest organizowany przez Valve, właściciela platformy steam, zimą. Wiem. Istnieje także event, który odbywa się w lato: Summer Sale. Jednak w lato ceny gier są zawsze wyższe, niż w zimę, dlatego proponuję zamieniać pełne sety na odznaki w zimę. Jeżeli jednak nie mamy na tyle siły i czasu, aby czekać do lata bądź zimy zawsze można odblokować odznakę już dziś 😉 Niestety, utracimy możliwość pomnożenia (lub potrojenia) naszych „zysków”. Tylko w lato i zimę, oprócz zwiększenia poziomu konta, także otrzymamy dodatkową kartę – ewentową. Gdy zwiększymy poziom poza ewentem, otrzymamy kupon – procentową zniżkę – na losową grę zamiast karty. Karta ewentowa to taka sama karta, jak karta z gry, ale jest wyjątkowa, ponieważ wypada tylko w trakcie zimowej lub letniej wyprzedaży. W pierwszych dniach cena za kartę eventową jest bardzo wysoka, dlatego warto sprzedawać je jak najwcześniej.

Błędy skryptu. W jednym przypadku musiałem grę ściągnąć, a następnie pobrać karty w tradycyjny sposób.

Obawy przed banem? Zawsze istnieje ryzyko otrzymania blokady (ban) na konto steam korzystając z „trzeciego” oprogramowania, dlatego wszystko, co opisałem powyżej jest jedynie informacją, że istnieje taka możliwość. Nie biorę odpowiedzialności za utratę konta, zablokowanie konta, a także inne negatywne skutki działania programu i skryptu. Wszystko, co robicie, robicie na swoją odpowiedzialność.

Inne programy do ściągania kart. Napiszę tylko, że istnieją, ale po prostu nie umywają się do tego, który zaprezentowałem. Najważniejszym atutem opisanego przeze mnie rozwiązania jest oszczędność czasu.

Suport dla programisty. Jeżeli spodobał się Wam skrypt do pobierania kart, to podziękujcie programiście. Prześlijcie mu grę w postaci prezentu. Ja już to uczyniłem!

Coś więcej? Polecam!Zostaw komentarz:

Komentarze są moderowane, nie wysyłaj więc jednego komentarza kilka razy...