InfoPage.pl » Jak zablokować niechciane połączenia na telefonach bez androida. » Moje porady dla ludzi z netu
   InfoPage - strona główna bloga InfoPage - Lista artykułów znajdująca się na moim blogu InfoPage - zmiana adresu mojego bloga InfoPage - zmiana layoutu mojego bloga Infopage - linki do zaprzyjaźnionych stron
top
Powiększ tekst:

Jak zablokować niechciane połączenia na telefonach bez androida.

listopad 30th, 2015, 14:37 @ Hack, Informacje, Sprzęt
2 votes

I znów dzwoni do mnie jakiś d@!#l!!!

Przeważnie tak kwitowałem niechciane połączenia na mój numer telefonu. Co zrobić gdy nie mamy telefonu z Androidem, a nie chcemy zawracać sobie głowy niechcianymi połączeniami? Proste! Utworzyć grupę i przypisać do tej grupy „cichy” dźwięk 😀

Jako, że nie używam telefonu z systemem Android, tylko telefonu Nokia 6500 Classic z interfejsem Series 40, to do dziś sądziłem, że nie da się na tym telefonie „zablokować” (a właściwie zminimalizować) połączenia przychodzące. Na moje szczęście myliłem się.
Oto kilka kroków, jak „zablokować” niechciane połączenia na starym telefonie:

Ważne! Musimy denerwujący nas numer telefonu zapisać do naszej KSIĄŻKI TELEFONICZNEJ z jakąś charakterystyczną nazwą, np.: syf01.

Gdy już mamy „delikwenta” dopisanego, to robimy tak:

1. MENU -> KONTAKTY

2. OPCJE -> DODAJ NOWĄ GRUPĘ

3. NAZWA -> „syf” (lub jakakolwiek inna)

4. ZDJĘCIE -> BRAK ZDJĘCIA

5. DZWONEK DOMYŚLNY -> OTWÓRZ GALERIĘ -> ODEBRANE PLIKI -> syf.mp3 (ten plik możecie pobrać TU) -> WYBIERZ

6. ZAPISZ

Następnie wchodzimy do dopiero co utworzonej grupy i wybieramy:

DODAJ

Od razu zostaniemy przeniesieni do KONTAKTÓW, gdzie wybieramy niechciany numer telefonu.

I to już koniec. Kto by pomyślał, że to takie proste!

Plik syf.mp3 można przesłać do telefonu Nokia 6500 Classic za pomocą bluetootha z innego telefonu, który posiada dostęp do internetu.

Proponuję także wyłączyć wibracje telefonu po to, aby w 100% cieszyć się ciszą 😉

Oczywiście, połączenia przychodzące będą widoczne, ale już nie tak upierdliwe jak wcześniej.2 odpowiedzi do “Jak zablokować niechciane połączenia na telefonach bez androida.”

 1. Łukasz Says:

  Witam
  Szukałem do Pana maila i niestety nie znalazłem. Mam problem z katalogiem otwarty mini a zauwazyłem że posiada Pan modyfikacje na http://azerty.pl. Moje pytanie dotyczy, jak zmienić skrypt i co trzeba zrobić, by w kategoriach pojawiały sięzajawki opisu strony, a nie całe wpisy. Pozdrawiam :)

 2. admin Says:

  Łukasz, mój katalog już nie działa na skrypcie otwarty mini. Jest to autorski skrypt napisany przeze mnie. Zajawki w moim katalogu to prosty skrypt, który po pobraniu danych z bazy ucina resztę znaków.

  < ?php $zmienna = $wiersz['opis-z-bazy-strony']; $wiecej = $wiersz['numer-rekordu-w-bazie']; $dlugosc = 200; $temp['dlugosc'] = strlen($zmienna); if($temp['dlugosc'] > $dlugosc)
  {
  while($zmienna[$dlugosc] != ' ' && ++$dlugosc < $temp['dlugosc']); echo substr($zmienna, 0, $dlugosc).'...'; echo 'Czytaj więcej...'; } ?>

Zostaw komentarz:

Komentarze są moderowane, nie wysyłaj więc jednego komentarza kilka razy...